Terroryzm – gorsze zagrożenie zamachem na maratonie czy skrajną prawicą?

5 lat trwa już wojna domowa w Syrii, a wraz z nią exodus ludów afrykańskich do europy. 2 lata istnieje twór o nazwie “państwo islamskie”. W europie szaleje strach przed zamachami – straszne słowo terroryzm jest najczęściej powtarzanym przez wszystkie wiadomości, a stary kontynent w obawie o życie zwraca się ku skrajnym, faszyzującym prawicom. Jak wygląda Europa XXI wieku? Zanalizujmy:

 

  1. U jak Ubogacenie kulturowe – które jest głównym argumentem za przyjmowaniem do europy tysięcy przybyszów. Ubogacenie kulturowe w praktyce przejawia się tworzeniem gett, w których Ci przybysze przebywają, nie asymilując się z otoczeniem za to rozwijając postawy fundamentalistyczne. Ci, którzy przybyli dawno,lub rodzili się już na europejskich ziemiach też nie są zasymilowani. Oni chyba sobie po prostu tego nie życzą ; mieszkać w Europie, dostać europejski zasiłek i opiekę, lecz do karmiciela odnosić się z pogardą – to jest myśl.
  2. P jak Prawica – wybory wygrywają ugrupowania prawicowe, coraz bardziej skrajne i konfliktowe. Po Węgrzech i Polsce widać, że ta tendencja się nasila ; coraz silniejsze są ruchy nacjonalistyczne, wręcz faszyzujące. Historia pokazuje, że to naturalna reakcja na strach przed “najeźdźcą”. Tam, gdzie normalne i cywilizowane rozwiązanie problemu się nie pojawi, do głosu dochodzą skrajności. Nadmiar poprawności politycznej właśnie zyskał ujście z którego sam Adolf byłby dumny.
  3. Z jak zamachy – regularnie przeprowadzane w sercu wolnej i pięknej Europy, miejsca, które z całych sił chce pokazać, jak bardzo kocha i akceptuje każdego. Wniosek – bezgraniczna miłość i wychowanie bezstresowe jest szkodliwe nie tylko jako metoda wychowawcza w stosunku do dzieci. Zamachy przerażają. Uderzają w cywili, niewinne osoby, często w dzieci. Krwawe świadectwo czyjegoś chorego fanatyzmu. Niestety, mordowanie w imię religii to nic nowego w historii świata. Zamachy uderzają niespodziewanie i sprawiają, że każde większe skupisko ludzi może być niebezpieczne. Zamach podczas maratonu w Bostonie, choć nie-europejski był tego dobrym przykładem. Czy wszystkie maratony będą teraz się odbywać z asystą wojska?
  4. A jak Ameryka – Wielki brat z USA patrzy na nasze podwórko i udziela bury. Służby źle działają, niewykwalifikowani, oni by do tego nie dopuścili (11 wrzesień pokazał dobitnie), oni nas muszą nauczyć. Ten wspaniały sojusznik zdaje się zapominać, że cały bliskowschodni bałagan to ich własna robota. To oni od lat finansują i szkolą bojówki, które walczą zgodnie z ich chwilowym interesem, żeby następnie je zwalczać, następnie zwalczać ich następców, poprzedników wypuszczając z więzień i zbrojąc na nowo. Na terenie kalifatu znajdują się weterani starć mocarstwowych, uczestnicy wojen afgańskich, irackich, czeczeńskich, somalijskich, środkowo-afrykańskich i arabskiej wiosny ludów. Biją się bronią amerykańską i rosyjską nie bez przyczyny.